Hakkımızda

ŞİRKET PROFİLİ

Tera  Teknolojik Tesisat Sistemleri, Kurucularının 2005 yılında mekanik tesaisat sistemleri alanında sektöre girerek birçok proje, mühendislik, taahhüt işlerindeki birikim ve tecrübeleriyle 2010 yılında ortaklıkla başlamış ve 2013 yılında yeni vizyonu ile şekillenmiştir. Kuruluşundan bu yana, pek çok önemli projeleri üstlenip başarıyla tamamlamıştır.

Tera Teknolojik Tesisat Sistemleri, tüm çalışanlarıyla, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir anlayış içerisinde, işin her aşamasında yüksek hizmet artışı gerçekleştirmeyi, uluslararası standartlara uygun kaliteli malzemelerle, iş güvenliğini ve çevreye saygıyı ön planda tutarak kendisiyle birlikte hizmet verdiği firmaları da geleceğe taşımayı kendisine hedef edinmiştir. Bu sayede bugün önemli projelere imza atmaya devam etmekte ve her geçen gün gücünü ve tecrübesini arttırarak sektörde emin adımlarla büyümeye devam etmektedir.

MİSYON

“Hizmet ettiği ve birlikte çalıştığı tüm paydaş ve iş ortaklarına değer katmaktır.”

Teknolojiyi yakından takip ederek kendini sürekli geliştirmek ve yaptığı tüm işlerde müşterilerine son teknolojik imkânlarla hizmet vermektir.

Ülkemizin yüksek değerlerini özümsemek ve tüm dünya renklerine saygılı bir kurum olmaktır. Kaliteli hizmetlerle insana, doğaya ve yaşama önem veren, alanında lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektir.

Konusunda uzman personeliyle, çalıştığı firmalara çözüm ortağı olmak ve bunu yaparken kendini sürekli yenilemek, hızını arttırmak, teknik bilgi birikimini müşterilerine aktarmak, uygun fiyat ve kaliteli malzeme ilkesinden taviz vermemektir.

VİZYON

Çalışanları ile birlikte Türk mühendisliğinin değerli ve dünyada kendi alanında söz sahibi en önemli temsilcisi olmaktır. Gücünü adalet, cesaret, bilgi, tecrübe, dürüstlük, yenilikçilik ve sağduyunun şekillendirdiği doğrulardan almaktadır. Hedefi, en çok tercih edilen ve yönetim algısı ve sistemleri ile herkesin örnek aldığı firma olmaktır.

Tera Teknolojik Tesisat Sistemleri geleceği kurgularken enerjiyi doğru ve verimli kullanmayı, güvenilir ve saygın ilişkiler kurmayı, uluslararası standartlarda hizmet vermeyi, sürekli gelişim ile mükemmeli yakalamayı kendisine ilke ve amaç edinmiştir.

KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

Tera Teknolojik Tesisat Sistemleri olarak bize referans olan temel değerlerimiz ve iş prensiplerimiz şunlardır:

 • Ahlak:Tüm işlerimizde ahlaka aykırı yöntem ve tutumları reddeder ve bunu uygulamada kesinlikle taviz vermeyiz.
 • Saygı:Farklılıklara saygı gösterir, bunları zenginlik olarak kabul eder ve her türlü ayrımcılığa karşı çıkarız.
 • Hakkaniyet:İş ve ilişkilerimizde hak ve adalet duygularıyla hareket ederiz.
 • İtibar:İtibarımızı her şeyin üstünde tutar ve hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz.
 • İnsan Odaklılık:Başarının insanla birlikte olacağına ve anlam taşıdığına inanır, insan gelişiminin ve mutluluğunun arttırılmasını amaçlarız.
 • Sorumluluk Bilinci:Çevremize karşı sorumluyuz. Kendimizi şirket, ülke ve insanlık değerlerini yüceltmek için sorumlu hissederiz.
 • Grup Kararı:Farklı fikirlerden doğan ortak aklın, başarının en büyük sırrı olduğuna inanır, düşüncenin özgürce ifade edilmesini isteriz.
 • Müşteri Memnuniyeti:Müşterilerimizin bizlerden yüksek memnuniyet duyması için istek ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çalışırız.
 • Azim:Çalışkanız. Kararlıyız. Verdiğimiz sözü yerine getirmek için üstün gayret gösteririz.
 • Dinamizm:Kısa zaman içinde yapılanır ve en doğru çözümleri en kısa zamanda müşterilerimize sunarız.

KALİTE POLİTİKAMIZ

 • Misyon, vizyon ve temel değerlerimiz çerçevesinde; çağdaş, uluslararası standartlar doğrultusunda oluşturduğumuz işletim ve yönetim sistemimiz ile müşterilerimize çözüm üretmeyi,
 • Bilgi, tecrübe ve güven temeli üzerine inşa edilmiş, ilkeli, dürüst, kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi amaç edinmiş çalışanları ve yönetimi ile müşterilerimize hizmet vermeyi,
 • Projelerimizi yerinde ve zamanında kontrol ederek, gerekli çözümleri üretip, müşterilerimizi sürekli bilgilendirmeyi ve yönlendirmeyi,
 • Çalışanlarımızı sürekli eğiterek, hizmet sunumunda ekip ruhu ile hareket etmelerini sağlamayı,
 • İş sağlığı ve güvenliği için gerekli imkânları sağlayan, çalışma ortamını güvenli hale getirerek üretim faaliyetlerinin çevreye etkilerini kabul edilebilir sınırlar dahilinde tutmayı ve su kirliliğini önlemeyi,
 • Sorumluluklarının bilincinde davranarak kazandığı haklı saygınlığı sürdürmeyi, yasal mevzuatlara uymayı ve sürekli gelişmeyi bir hedef kabul etmiştir.